Маркіян Григорій Франко Паславський р. 16 январь 1959 ум. 19 август 2014

Материал из Родовод.

Запись:928568
Перейти к: навигация, поиск
Род Паславські
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Маркіян Григорій Франко Паславський
Родители

Григорівна Гунчак (Паславська) [Гунчаки]

Юрій Паславський [Паславські] р. 1922 ум. 1999

Вики-страница wikipedia:uk:Марк_Паславський

События

16 январь 1959 рождение: Манхеттен, Нью-Йорк, США

19 август 2014 смерть: Іловайськ, Донецька область, Україна

Заметки

Марк (Марко) Грегорі Паславський (англ. Mark Gregory Paslawsky, * 1959 — † 19 серпня 2014) — рядовий резервного батальйону оперативного призначення «Донбас» Національної гвардії України. Загинув в ході війни на сході України під час звільнення Іловайська (Донецька область) 19 серпня 2014 року.

Марко Паславський був племінником українсько-американського історика та почесного професора Рутгерського університету Тараса Гунчака. Паславський також мав старшого брата Нестора, який станом на 2014 рік був керівником українського культурного центру Soyuzivka у селищі Керхонксон (штат Нью-Йорк). Крім брата, в Марка залишилися мати і дві сестри.

Згадки

Марк Грегори Паславский был инвестиционным банкиром в Нью-Йорке. Окончил военную академию в Вест-Пойнте. Дослужился до капитана 75-го полка рейнджеров. В 1991 году приехал в СССР. В конце 90-х годов фактически поселился в Украине. Помогал продавать металлопродукцию Мариупольского завода за границу. Кроме того, работал в банковской сфере. Миллионер. В апреле 2014 года принял украинское гражданство, чтобы отправиться воевать за Украину простым рядовым.

Марк Паславский был убит в бою за Иловайск 19 августа. Его похоронили на Аскольдовой могиле рядом с неизвестным активистом Майдана. Отпевал Франко предстоятель украинской греко-католической церкви архиепископ Святослав. Один из друзей Маркияна (как его еще называли в батальоне) положил в гроб своему боевому товарищу жетон на метро. «Он так мечтал, чтобы в Киеве метро было бесплатное», — сказал боец с позывным Брат. Недавно друзья Марка Паславского обратились к президенту Петру Порошенко с просьбой присвоить ему звание Героя Украины.

Маркіян Григорій Паславський (16.01.1959 в Ню Йорку, США – 19.08.2014, під Іловайськом на Донбасі).

Провів новацькі літа в 3-ому гнізді “Лісові Мандрівники” станиці Нюарк в Ню Джерзі. Вихованець гуртка “Кобри” 47-го куреня ім. Степана Бандери в Нюарку, відбував пластові літні табори і Свята Весни на оселі Вовча Тропа в Іст Четгем, Ню Йорк. Брав участь в пластових Орликіадах на Союзівці в Кергонксоні, Ню Йорк.

Випускник народної школи при парафії української католицької церкви св. Івана Хрестителя і середньої школи Вейлзбург в Нюарку. Активним членом українського спортивного клубу “Чорноморська Січ” де грав волейбол, футбол і змагався в плаванню. В 1981 закінчив Військову Академію Армії в Вест Пойнт, Ню Йорк де проявив прикмети справжнього провідника осягнувши ступінь капітана 75-го полку Рейнджерів. Після закінчення академії відслужив два роки військової служби в Туреччині.

Після війська працював для Швейцарського банку. В 1991 пересилився в Україну де був банківським консультантом і інвестиційний банкіром. Прийняв громадянство України і в 2014 вписався добровольцем в Батальйон Донбас де прийняв позов “Франко”. Власними зусиллями придбав військове знаряддя і харчі для свого батальйону. Виявив натхнення і спонуку для інших в батальйоні. Хоч міг служити офіцером, волів бути рядовим солдатом йдучи в найбільш небезпеку де віддав життя за друзів і Україну.

Похований 26.08.2014 на Аскольдовій Могилі в Києві де слова новацької пісні “як виростем великі, хоробрі вояки, відстоїм Україну від вражої руки” лунатимують на віки.


Ближайшие предки и потомки

Деды
Деды
Родители
Родители
 
== 3 ==
Маркіян Григорій Франко Паславський
рождение: 16 январь 1959, Манхеттен, Нью-Йорк, США
смерть: 19 август 2014, Іловайськ, Донецька область, Україна
== 3 ==

Личные инструменты
Генеалогические исследования в архивах Украины
Ваш Е-адрес*
Ваше имя*
Ваша фамилия*
Почтовый индекс места проживания ваших предков в Украине*
Capcha*

Reload
the service is provided by Genealogical Society «Ridni»
На других языках