Каэтан Иванович Кардасевич

Материал из Родовод.

Запись:883030
Перейти к: навигация, поиск
Род Кардасевичи
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Каэтан Иванович Кардасевич
Родители

Иван Кардасевич [Кардасевичи]

События

рождение ребёнка: Эмилия Каэтановна Кардасевич [Кардасевичи]

рождение ребёнка: Мария Каэтановна Кардасевич (Тарковская) [Кардасевичи] ум. 1871

Заметки

У своїй публікації я хочу розповісти про родинне гніздо Кардасевичів, Тарковських, Тобілевичів. Пращури Кардасевичів були графами, герцогами. Вони мали золоті копальні. Але так склалась їх доля, що вони поселилися у степовій частині України - на Херсонщині, в с. Миколаївці (нині Кіровоградського району). Воно засновано Кардасевичами в кінці 18 століття. Тепер Миколаївка - центр сільської ради, розташований за 29 км на південний захід від Кіровограда і за 5 км від залізничної станції Шостаківка.

У лютому 1918 року тут встановлено радянську владу. У 1929 році виник колгосп ім. Карпенка-Карого. Працював під цією назвою до 1938 року. В с. Миколаївці Кардасевичі побудували маєток, який існував до революції. Тепер від нього залишився в землі лише фундамент. На початку 60-х років 20 століття рішенням правління колгоспу ім. Жданова на колишній садибі Кардасевичів було посаджено сад. Калітан Кардасевич у с. Миколаївці мав 800 десятин землі. Кардасевичі були освіченими, високодуховними людьми. У них було 2 доньки - Марія і Емілія. Одного разу до К. Кардасевича приїхав відставний штабс-ротмістр Ново-Архангельського Уланського полку Карл Матвійович Тарковський, який теж мав маєток у с. Миколаївці. К.М. Тарковський закохався в Марію Кардасевич. Згодом одружився з нею. У родині Тарковських народилось 5 дітей: Микола, Євгенія, Надія, Віра, Олександр. Всі вони хрещені у Благовіщенський церкві с. Миколаївка, яка була побудована на кошти Кардасевичів і Тарковських. Пізніше відкрито було школу для простого люду - церковно-приходську. Біля церкви з лівого боку стояла статуя дівчини у білому вбранні з вінком на голові. На підніжжі статуї було написано "Варвара Великомучениця". Правив у цій церкві піп, уродженець с. Миколаївки Митрофан Ковалевський.

За родинними переказами, пращури Кардашевичів були графами, герцогами. І колись мали золоті копальні. Але доля їх склалася так, що вони переїхали і осіли у степовій Україні, на Херсонщині. Частину коштів віддали на побудову фортеці св.Єлисавети. А самі поселилися серед степу і згодом побудували маєток, церкву та початкову школу для бідних селян. Проіснувала вона до 1982 року. Тут також навчалися правнуки та онуки І.К.Карпенка-Карого.

К.І.Кардашевич (Кардасевич - таке написання також зустрічається в документах) мав у Миколаївці 800 десятин землі. В нього було дві дочки - Марія та Емілія. Каетану Івановичу потрібні були гроші, і він вирішив продати 148 десятин землі. Купив їх відставний штабс-ротмістр Ново-Архангельського уланського полку Карл Матвійович Тарковський. Згодом у Миколаївці він побудував свій маєток. Карл Тарковський познайомився з родиною Кардашевичів і закохався в Марію. Згодом одружився з нею. У родині Тарковських було четверо дітей: Микола, Євгенія, Надія, Віра. Всі вони хрещені у Благовіщенській церкві с. Миколаївки.


Ближайшие предки и потомки

Родители
Родители
 
== 2 ==
== 2 ==
Дети
Мария Каэтановна Кардасевич (Тарковская)
брак: Карл Матвеевич Тарковский
смерть: 1871, Российская империя, умерла от холеры
Дети
Внуки
Иван Карпович Тобилевич (Карпенко-Карий)
рождение: 29 сентябрь 1845, Арсеновка, Херсонская губерния, Российская империя
брак: Надежда Карловна Тарковская (Тобилевич)
брак: w София Витальевна Дитковская (Тобилевич)
смерть: 15 сентябрь 1907, Берлин, Германия
Внуки

Личные инструменты