Борис II Петров син Кубратович р. 931 ум. 977

Материал из Родовод.

Запись:734656
Перейти к: навигация, поиск
Род Кубратовичі
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Борис II Петров син Кубратович
Родители

Мария Христофорова Дочь Лакапин [Лакапены]

Петро I Симеонів син Кубратович [Кубратовичі] ум. 30 январь 970

Вики-страница wikipedia:uk:Борис_II

События

931 рождение:

977 смерть:

Заметки

Борис II — цар Болгарії з 969 до 977 року, з 971 року перебував у Візантійському полоні, однак на батьківщині продовжував вважатись болгарським царем. Старший син царя Петра I й цариці Ірини, народився в Константинополі 931 року.

Про життя Бориса нічого не відомо до 968 року, коли він у складі Болгарського посольства прибув до Константинополя до Никифора II Фоки для укладання миру. Роком раніше на прохання візантійців до Болгарії вторглись руські війська князя Святослава, але після розгрому болгарської армії, замість того щоб повернутись до Києва, русичі захопили східну (причорноморську) частину Болгарії з містами Доростолом і Малим Преславом (у руських джерелах Переяславець), куди Святослав переніс свою столицю. В результаті перемовин було укладено болгарсько-візантійський союз проти Русі, Борис та його брат Роман залишились в Константинополі заручниками.

969 року в результаті другої поразки від русичів Петро I зрікся престолу, а візантійці відпустили Бориса, щоб зайняти трон батька. Неспроможний протистояти Святославу, новий цар уклав союз із русичами. Руські дружини продовжують наступ у Фракії, де 970 року під Аркадіополем зазнали поразки. З цього моменту візантійці під керівництвом нового імператора Іоанна Цимісхія просувались на північ та взяли в облогу Преслав.

Хоча болгари й русичі разом захищали місто, візантійцям удалось підпалити й захопити столицю. Борис II віднині став почесним бранцем Іоанна Цимісхія, який продовжив переслідування русичів у Доростолі, стверджуючи, що діє як союзник і захисник Бориса. Після того як Святослав і Цимісхій досягнули мирної угоди і Святослав пішов до Києва, Іоанн Цимісхій з тріумфом повернувся до Константинополя. Візантійці не поспішали звільняти окуповану Болгарію й того ж року імператор на урочистій церемонії позбавив Бориса царських регалій, а східна Болгарія перейшла у пряме візантійське управління.

Хоч метою церемонії 971 року було символічне завершення Болгарського царства, Візантія не змогла затвердити свою владу в західній Болгарії. 977 року брати Борис і Роман втекли з полону до західної Болгарію. На кордоні Бориса через його грецькі одежі, стражники сприйняли за візантійського вельможу й убили.


Ближайшие предки и потомки

Прародители
Стефан Лакапин
степень: 18 апрель 963, Лесбос
Константин Лакапин
смерть: между 946 и 948, Самотраки, убит при попытке к бегству с острова Самотраки, куда был выслан по приговору суда после попытки свержения законного императора [[Запись:22828|Константина VII Багрянородного]].
Елена Лакапин
рождение: ок. 910?
титул: Августа
брак: w Константин VII Багрянородный
смерть: 19 сентябрь 961
Феофилакт Лакапин
рождение: 917
смерть: 27 февраль 956
Василий Лакапин
смерть: ок. 985?
Христофор Лакапин
рождение: ок. 890?
брак: София Никитова Дочь Славянская , in spring
титул: с 921 по 931, Byzantium, Co-emperor of the Byzantine Empire
смерть: август 931
Феодора
брак: w Роман I Лакапин
смерть: 20 февраль 922
Sisman I Kubratos
смерть: 927
Прародители
Родители
Михаил Лакапин
рождение: оц. 920
Родители
 
== 3 ==
Борис II Петров син Кубратович
рождение: 931
смерть: 977
== 3 ==

Личные инструменты
На других языках