Павло Михайлович Губенко (Остап Вишня) р. 13 ноябрь 1889 ум. 1956

Материал из Родовод.

Запись:376232
Перейти к: навигация, поиск
Род Губенки
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Павло Михайлович Губенко
Смена фамилии Остап Вишня
Родители

Михайло Кіндратович Губенко [Губенки]

Прасковья Александровна Балаш (Губенко) [Балаш]

Вики-страница wikipedia:uk:Остап Вишня

События

13 ноябрь 1889 рождение:

рождение ребёнка: Вячеслав Павлович Губенко [Губенки] ум. 2002

брак: Варвара Алексеевна [?]

1917 рождение ребёнка: Юрий ? (Сикорский) [?] р. 1917

1956 смерть:

Заметки

13 листопада 1889 року, тобто 120 років тому, на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині (нині Охтирський район Сумської області) народився Павло Михайлович Губенко, український письменник, гуморист і сатирик, відомий під творчим псевдонімом Остап Вишня.

В Остапа Вишні був старший брат Василь Губенко, що він виступав як гуморист під псевдо Василь Чечвянський. Він був засуджений до розстрілу 14 липня 1937 року і вирок виконаний у Лук'янівській тюрмі в Києві.

"... А пише Вам Ігор Корж, небіж Остапа Вишні — син його рідної сестри Ганни Михайлівни Губенко-Корж.

Остап Вишня, як ви знаєте, народився 13 листопада 1889 року в хуторі Чечва біля містечка Грунь бувшого Зіньківського повіту Полтавської губернії (тепер Охтирський район Сумської області).

В тому ж або 1890 року батьки Павла Михайловича купили в Груні хату, в котрій народилося аж п’ятнадцятеро дітей (моя мама була десятою).

В тій же оселі, в 1928 році з’явився на світ і я. Наша сім’я виїхала з Груні 1946 року. В даний час я зі своєю сім’єю постійно проживаю в Мінську.

У 1991 році ми з дружиною придбали стару хатинку в Груні, куди щорічно разом з лелеками прилітаємо і відлітаємо. Після смерті 14 серпня 1984 року моєї мами, в її квартирі зберігався журнал "Прапор" № 10 за 1967 рік з Вашою повістю "Коли голуб любить..." (первісна назва повісті "Павлусь із хутора Чечва" — В.Ч.)… Названий часопис я переплів і він тепер є експонатом Груницького народного літературно-меморіального музею Остапа Вишні. Із України в Мінськ мені надіслали "Літературну Україну" від 30 січня 2003 року з вашою статтею "Козака несуть і коня ведуть, кінь головоньку клонить..." Вона мені сподобалася. Напевне у Вас не було знімка похорону Остапа Вишні, а тому і не помістили. У мене збереглася газета з таким фото.

Не збираюся Вас повчати, хочу роз’яснити, як юрист, що під статтею помилково надруковано: "На знімку: Остап Вишня (праворуч) з товаришем по засланню". На засланні були декабристи, Т. Шевченко та ін.

Заслання — це принципове видалення затриманого з даної місцевості з обов’язковим оселенням його у визначеній іншій місцевості: на визначений вироком строк. Заслання - судово-виправний захід соціального захисту, який передбачався п. "1" ст.21, 33 і 34 КК УРСР (1927 р.).

Вирок Остапові Вишні від 3 березня 1934 року колегії ДПУ гласить: "Губенко Павла Михайловича (Остап Вишня) приговорить к расстрелу с заменой заключением в исправительном лагере сроком на десять лет". Таким чином, Павло Михайлович був в’язнем концентраційного табору.

На знімку Остап Вишня з Федором Зубовим — злочинцем-рецидивістом, якого Павло Михайлович взяв під свою опіку й перевиховував. Той же захищав письменника від можливих нападів і знущань карних злочинців. Варвара Михайлівна надсилала Ф. Губову книги. Поміщене Вами фото від 15 липня 1937 року. В той день у Києві був розстріляний брат Остапа Вишні — Василь Чечв’янський”.


Ближайшие предки и потомки

Деды
Деды
Родители
Родители
 
== 3 ==
Василь Михайлович Губенко (Чечвянський)
рождение: 1888, Російська імперія
брак: Надежда Михайловна
смерть: 14 июль 1937, Київ, УСРР, СРСР
== 3 ==
Дети
Юрий ? (Сикорский)
рождение: 1917
Дети
Внуки
Внуки

Личные инструменты
Генеалогические исследования в архивах Украины
Ваш Е-адрес*
Ваше имя*
Ваша фамилия*
Почтовый индекс места проживания ваших предков в Украине*
Capcha*

Reload
the service is provided by Genealogical Society «Ridni»
На других языках