Андроник/Андрей/ Федорович Кандыба ум. 1730

Материал из Родовод.

Запись:341286
Перейти к: навигация, поиск
Род Кандыбы
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Андроник/Андрей/ Федорович Кандыба
Родители

Евфросинья Акимовна Горленко (Кандиба, Милорадович) [Горленко]

Федор Андреевич Кандыба [Кандыбы] р. до 1639 ум. после июнь 1701

Вики-страница wikipedia:uk:Кандиба Андрій Федорович

События

рождение ребёнка: Фёдор Андроникович Кандыба [Кандыбы]

рождение ребёнка: N. Андрійович Кандиба [Кандиби]

брак: Домникия Яковлевна Лизогуб (Кандыба) [Лизогубы] р. ок. 1680? ум. 1749

1708 рождение ребёнка: Данило Андроникович Кандыба [Кандыбы] р. 1708 ум. 8 июнь 1780

1730 смерть:

Заметки

Кандиба Андрій (Андроник) Федорович (*? — ↑1730) — державний і військовий діяч Гетьманщини, син Федора Кандиба. У 1698—1707 очолював конотопську сотню. З 1708 року — полковник корсунський. Підтримав виступ гетьмана Івана Мазепи проти колоніальної політики московського уряду в Україні. Після поразки шведсько-українських військ у Полтавській битві 1709 року був захоплений у полон і засланий до Сибіру (за іншими данимим до Москви). У 1715 році повернувся до України. В 1729 році призначений гетьманом Данилом Апостолом генеральним суддею.

Федір Кандиба знаходився на посаді Конотопського сотника з 1681 року по 1689 р. Андрій, єдиний син в см’ї Кандиб, керував сотнею з 1689 по 1707 р. Його дружиною стала донька Якова Лізогуба одного з старшин Чернігівського полку. Після смерті батька в 1700р. Андрію дістались у спадщину всі землі і маєтки. До, речі, родина Кандиб крім сільськогосподарських робіт, займалась і промислами, а також арендамн». О. Лазаревський в своїй праці вказував на те, що Мазепа дозволив конотопцям: «...Андрею Кандыбе, сотнику Конотопському, Юрию Харевичу и Григорию Костенецкому, знатным товарищам войсковым, на срок от дня святых мучеников Макавеев сего 1704 г. до того же - дня в 1705 г., в арендное заведение горельчаные, тютюнные и дегтевые шинки (т.е. продажу водки, табаку и дегтю) в Конотопе, за четыре тысячи золотих, из которых две с половиною тисяча они должны уплатить в войсковой скарб, а полторы тысячи в Конотопскую ратушу на „горрдекйе раеходы”. Федір Кандиба користувався великим авторитетом не тільки у І. Мазепи, а і у всього його оточення.

Справи у Андрія Кандиби йшли успішно і в 1707 році він був переведений на посаду канцеляриста до Батурина і трохи пізніше отримав Корсунське полковництво. Мабугь, на Правобережжі залишились землі батька і якісь садиби. Цю посаду йому дав гетьман Скоропадський, якого вибрали після переходу І.Мазепи до шведів. Під час подій 1708-1709 років Андрій Кандиба залишився на Лівобережжі і не перейшов разом з старшинами гетьмана І.Мазепи під прапори Карла XII. Але все-таки за доносом Ждановича, в якому говорилось про зговір з Мазепою, А.Кандибу в 1710 році було відправлено до Москви. Там він пробув до 1715р. і коли з’ясувалось, що донос — це звичайнісінький наклеп, Андрій повертається до Конотопа з указом, в якому говорилось: «...разрешается жить в своих местностях, но без права занимать какие то бы ни было уряды». Після повернення з Москви Андрій Кандиба всю свою енергію і уміння направляє на розвиток свого господарства. Він розвиває землеробства, займається винокурінням і скотарством. Його люди торгують не тільки на Україні, а також в Москві, Криму, Астрахані горілкою і тютюном. Відкор- млювались також воли для продажу в Прусії і Сілезії. Багатство А.Кандиби почало помітно зростати.

Після Андрія Кандиби в славному сотенному містечку Конотопі на його місце був обраний Григорій Костенецький.

Із Конотопом пов’язане життя Кандиб — старовинного роду конотопських сотників. Федір Кандиба проживав на Загребеллі (передмістя Конотопа). З 1981 по 1689 рік був конотопським сотником. Гетьман Іван Мазепа, високо цінуючи Кандибу, запропонував йому підвищення — посаду полкового обозного. Конотопським сотником став його син — Андрій Кандиба, який перебував на цій посаді із 1989 по 1707 рік.

Справи у Андрія Кандиби йшли успішно і в 1707 році він був переведений на посаду канцеляриста до Батурина і трохи пізніше отримав Корсунське полковництво. Мабугь, на Правобережжі залишились землі батька і якісь садиби. Цю посаду йому дав гетьман Скоропадський, якого вибрали після переходу І.Мазепи до шведів. Під час подій 1708-1709 років Андрій Кандиба залишився на Лівобережжі і не перейшов разом з старшинами гетьмана І.Мазепи під прапори Карла XII. Але все-таки за доносом Ждановича, в якому говорилось про зговір з Мазепою, А.Кандибу в 1710 році було відправлено до Москви. Там він пробув до 1715р. і коли з’ясувалось, що донос — це звичайнісінький наклеп, Андрій повертається до Конотопа з указом, в якому говорилось: «...разрешается жить в своих местностях, но без права занимать какие то бы ни было уряды». Після повернення з Москви Андрій Кандиба всю свою енергію і уміння направляє на розвиток свого господарства. Він розвиває землеробства, займається винокурінням і скотарством. Його люди торгують не тільки на Україні, а також в Москві, Криму, Астрахані горілкою і тютюном. Відкормлювались також воли для продажу в Прусії і Сілезії. Багатство А.Кандиби почало помітно зростати.


Ближайшие предки и потомки

Прародители
Прародители
Родители
Зиновия Акимовна Горленко (Маркович, Черныш)
количество браков: в 1-м браке за Марковичем
количество браков: в 2-м браке за Чернышом
обручение: Иван Иванович Чарныш /старший/
брак: Семён Андреевич Маркович
смерть: до 1755
Антон Гаврилович Милорадович
рождение: ок. 1708?
брак: Евфросинья Акимовна Горленко (Кандиба, Милорадович)
войсковое звание: бунчуковый товарищ Гадяцкого полка
профессия: чиновник - надворный советник
количество браков: 2
брак: Агафья Степановна Бутович (Милорадович)
брак: Анна Акимовна Горленко (Милорадович)
смерть: до 1780
Федор Андреевич Кандыба
рождение: до 1639
брак: Евфросинья Акимовна Горленко (Кандиба, Милорадович)
войсковое звание: с 1669 по 1672, полковник Корсунський у г. Петра Дорошенка
войсковое звание: с 1674 по 1675, полковник Корсунський у г. Петра Дорошенка
войсковое звание: с 18 сентябрь 1675 по 1681, полковник Корсунський (формально) у г. Івана Самойловича
войсковое звание: 1679, [[значний військовий товариш]]
войсковое звание: с 29 июль 1681 по 1698, сотник Конотопський Ніжинського полку
войсковое звание: март 1693, наказний полковник Ніжинський
войсковое звание: с 1698 по июнь 1701, [[полковний обозний]] Ніжинський
смерть: после июнь 1701
Родители
 
== 3 ==
Степан Антонович Милорадович
рождение: 1741
войсковое звание: секунд-майор (1784)
профессия: Глинский уездный предводитель дворянства Полтавской губернии
брак: Елена Ивановна Тарновская (Милорадович)
смерть: 1788
Домникия Яковлевна Лизогуб (Кандыба)
рождение: ок. 1680?, Чернигов, Черниговский полк, Гетманщина
брак: Андроник/Андрей/ Федорович Кандыба
смерть: 1749, Чернигов, Черниговский полк, Гетманщина
== 3 ==
Дети
Данило Андроникович Кандыба
рождение: 1708
смерть: 8 июнь 1780
Дети
Внуки
Внуки

Личные инструменты
На других языках