Сергей Александрович Ефремов р. 6 октябрь 1876 ум. 10 март 1939

Материал из Родовод.

Запись:714436
Перейти к: навигация, поиск
Род Ефремовы
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Сергей Александрович Ефремов
Родители

Александр Алексеевич Ефремов [Ефремовы]

Дарія Дмитрівна Крамаренко [Крамаренки] р. ок. 1843? ум. январь 1917

Вики-страница wikipedia:uk:Єфремов_Сергій_Олександрович

События

6 октябрь 1876 рождение:

10 март 1939 смерть:

Заметки

Сергі́й Олекса́ндрович Єфре́мов (справжнє прізвище — Охрі́менко[1]; 6 жовтня 1876 с. Пальчик, тепер Катеринопільського району Черкаської області — † 10 березня 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури, академік Української Академії Наук (з 1919), віце-президент ВУАН (з 1922), дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка у Львові.

Брав участь у розробці концепції української державності, української національної культури й освіти. Надрукував близько три тисячі статей та рецензій. Видав ряд монографічних нарисів, присвячених творчості Марка Вовчка, Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Івана Нечуй-Левицького, Івана Карпенка-Карого, Панаса Мирного та ін.

Незаконно репресований 1930 року в результаті сфабрикованого радянською владою так званого «процесу Спілки визволення України». Реабілітований 1989 року.

Сергій Олександрович Єфремов народився 6 жовтня 1876 року в селі Пальчик Звенигородського повіту на Київщині, у родині священика. До духов­ного сану в багатьох поколіннях належали його прадіди з роду Охріменків. їхнє прізвище в офіцій­них документах середини XIX століття було русифіковане — змінене на Єфремова.

Рід С. О. Єфремова (по материнській лінії — Крамаренко, по батьківській — Охріменко) належав до духовенства... «Первісне прізвище «Охріменки» було перелицьоване на «Єфремових» вже в XIX столітті: в духовних школах була тоді звичка (про неї згадує Мордовець у «Дзвонарі») змінювати прізвища на латинський або великоруський штиб» (А. Кримський. «Життєпис і літературна діяльність С. О. Єфремова»).


Ближайшие предки и потомки

Личные инструменты
Генеалогические исследования в архивах Украины
Ваш Е-адрес*
Ваше имя*
Ваша фамилия*
Почтовый индекс места проживания ваших предков в Украине*
Capcha*

Reload
the service is provided by Genealogical Society «Ridni»
На других языках