Иван Иванович Рачинский р. 13 февраль 1861 ум. ок. 1921?

Материал из Родовод.

Запись:584107
Перейти к: навигация, поиск
Род Рачинские
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Иван Иванович Рачинский
Родители

Иван Рачинский [Рачинские]

Анна Францевна Корф [Корфы]

События

13 февраль 1861 рождение:

ок. 1921? смерть:

Заметки

Іван Іванович Рачинський народився 13 лютого 1861 року в селі Темирівці Олександрівського повіту Катеринославської губернії (нині Гуляйпільський район Запорізької області). Дитячі роки він провів у цьому селі, де полюбив українські народні пісні. Його мати Анна Францівна Корф (дівоче прізвище), була освіченою людиною. Вдома Рачинські мали піаніно і мати вчила сина грі. Коли прийшла пора вчитися, Рачинський їде до Харкова і вступає до гімназії. Тут він зустрівся і подружився з українським композитором В.І. Сокальським. Вони підтримували дружні зв`язки протягом всього життя. Після гімназії Рачинський переїздить до Петербурга і в один і той же день вступає на юридичний факультет університету і до консерваторії. Проте Іван Іванович закінчив тільки юридичний факультет (1886), а консерваторію відвідував як вільний слухач. Брав уроки у директора консерваторії Ю. І. Йоганса і в М. Казанлі. Потім декілька років мандрує. Відвідав Грецію, Італію, Єрусалим, Єгипет, Францію, Німеччину. Вивчає живопис, скульптуру і архітектуру епохи Відродження. В його петербурзькій квартирі було чимало стародавніх картин, скульптур, речей, які він придбав, перебуваючи за кордоном. Рачинський не раз приїздив на Україну, бував у рідних місцях. Після смерті матері (1885) у спадщину Іван Іванович одержав маєток у селі Ганнівці (нині воно підпорядковане Веселогаївській сільраді Новомиколаївського району Запорізької області). Тут він часто влаштовував музичні аматорські вечори. В 1898 році Рачинський назавжди переїздить до Петербургу. В період першої світової війни композитор працював у редакції "Российской музыкальной газеты". Влітку газету закрили і Рачинський залишився без роботи і коштів до існування, довелося почати розпродаж майна. Коли у квартирі залишились порожні кімнати, композитор не міг цього пережити і виїхав на південь, у Севастополь. Саме тут Івана Івановича Рачинськогоі бачили останній раз в 1921 році. Він ходив змарнілий і голодний. На жаль, дата його смерті не встановлена.

Музичні твори Рачинський почав складати ще в гімназії. Написав казку для скрипки і фортепіано. Згодом пише кілька п`єс для фортепіано. У творах використовує український колорит, який добре знав ще з дитинства. І. І. Рачинський написав симфонію, дві сюїти, увертюру, понад 25 романсів і пісень на слова М. Некрасова, А. Фета, О. Толстого, В. Брюсова, Г. Гейне, В. Шекспіра та ін. Був Іван Іванович також знавцем античної літератури, поетом, перекладачем і критиком. Рачинський залишив статті про творчість М. Глінки, А. Аренського, Ф. Якименка, В. Сокальського. Композитор і музикознавець Л.Кауфман, працюючи в архівах Ленінграда, Москви, Харкова, Сімферополя і Судака, зміг відтворити творчий шлях українського композитора. Паралельно знайшов у архівах відомості про І. І. Рачинського і київський музикознавець М. Гордійчук. На початку 1972 року музикознавець Л.Кауфман побував у Гуляйпільському районі, зустрічався з колективом місцевої музичної школи, де розповів про творчий шлях талановитого митця, влаштував прослуховування магнітофонних записів його творів у виконанні київських митців.

Гуляйпільський краєзнавчий музей отримав портрет композитора і фотокопії обкладинки збірників романсів, поеми Л. Кара "Про природу речей", першої сторінки листа до поета М. М. Мінського від 15 грудня 1893 року і диплома про закінчення університету.


Ближайшие предки и потомки

Деды
Павел Иванович Корф
рождение: 1803
брак: Анна Иосифовна Корф
титул: барон
войсковое звание: 1862, Генерал-адьютант
...: 1864, Награждён орденом святого Александра Невского
смерть: 6 апрель 1867
Иосиф Иванович Корф
рождение: 1789
титул: барон
войсковое звание: 1820, Подполковник в отставке
Иван Иванович Корф
рождение: 1790
титул: барон
смерть: 1829
Шарлотта Ивановна Корф
рождение: 1791
титул: баронесса
смерть: 1875
Анастасия Ивановна Корф
рождение: 1792
титул: баронесса
смерть: 1868
Александр Иванович Корф
рождение: 1794
войсковое звание: Генерал-лейтенант
...: Командир 1-й кавалерийской дивизии
титул: барон
смерть: 1855
Фёдор Иванович Корф
рождение: 1796
титул: барон
смерть: 1858
Егор Иванович Корф
рождение: 1800
профессия: Волынский и Подольский вице-губернатор
титул: барон
смерть: 1880
Анна Ивановна Корф
рождение: 1801
титул: баронесса
смерть: 1884
Николай Иванович (Якоб Николаус Иоганн Рудольф) фон Корф
рождение: 23 июнь 1793, деревня Сала, Ямбургский уезд, Санкт-Петербургская губерния
титул: барон
брак: Марианна Иосифовна Красовская (Корф)
войсковое звание: 1851, Генерал от артиллерии
смерть: 10 октябрь 1869, мыза Сельцо, Петергофский уезд, Санкт-Петербургская губерния
Елизавета Ивановна Корф
рождение: 1805
титул: баронесса
смерть: 1837
Франц Иванович Корф
рождение: 1798
титул: барон
смерть: 1822
Деды
Родители
Родители
 
== 3 ==
Иван Иванович Рачинский
рождение: 13 февраль 1861
смерть: ок. 1921?
== 3 ==

Личные инструменты
Генеалогические исследования в архивах Украины
Ваш Е-адрес*
Ваше имя*
Ваша фамилия*
Почтовый индекс места проживания ваших предков в Украине*
Capcha*

Reload
the service is provided by Genealogical Society «Ridni»
На других языках