Павло Романович Попович р. 5 октябрь 1930 ум. 29 сентябрь 2009

Материал из Родовод.

Запись:473827
Перейти к: навигация, поиск
Род Поповичі
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Павло Романович Попович
Родители

Роман Порфирійович Попович [Поповичі] р. 1905 ум. 1978

Феодосія Касьянівна Семенівська (Попович) [Семенівські] р. 1903 ум. 1968

Вики-страница wikipedia:uk:Попович Павло Романович

События

5 октябрь 1930 рождение: Узин, Київська область

29 сентябрь 2009 смерть: Гурзуф

Заметки

- Народився я в селищі Узин на Київщині. Мій батько все своє життя пропрацював кочегаром на заводі, мати виховувала дітей. У родині, крім мене, було ще троє братів і дві сестри. Як усі тодішні діти, пас гусей, корів, коней, ходив на заробітки. Особливо доводилося багато працювати після війни.

Під Узином є великий аеродром, а тому ще змалку я мріяв стати льотчиком і обов'язково — винищувачем. До війни закінчив чотири класи школи — вчився завжди на «відмінно». Кожний пох¬вальний лист ставав для мене святом, тому що мати мені купувала тоді банку згущеного молока — я те молоко намагався довго-довго смоктати через соломинку, розтягуючи задоволення.

Мені минало 11 років, коли наше селище захопили німці. Я тоді подумав, що моя мрія стати льотчиком не здійсниться. Але після визволення від німецьких загарбників я потоваришував із кількома льотчиками з летовища. Тоді я працював водовозом на пекарні, що забезпечувала хлібом військовий гарнізон. Не можу не згадати одного знайомого — Семеновича, так його називали. Саме він мені, малому, розповідав про літаки й небо.

Оскільки були складні часи, замість того, щоб вчитися, довелося йти працювати на цукровий завод у нічну зміну. Після півночі до восьмої години ранку працював, а о дев'ятій біг до школи. У такому ритмі я «протягнув» лише кілька місяців. Далі було Білоцерківське ремісниче училище за спеціальністю столяр-червонодеревник і паралельно - вечірня школа. Після закінчення училища нас, трьох хлопців, за розподілом із самої Москви направили аж у Магнітогорськ - учитися в технікумі трудових резервів. Спершу було дуже важко, адже вдома все вчили українською мовою.

Отец - Попович Роман Порфирьевич, (1905 - 1978), кочегар на сахарном заводе в Узине. Мать - Попович (Семеновская) Феодосия Касьяновна, (1903 - 1969), домохозяйка. Сестра - Ткаченко (Попович) Мария Романовна, 1927 г.р. Брат - Попович Петр Романович, 1937 г.р., офицер МВД запаса. Сестра - Попович Надежда Романовна, (1944 - 1966), инвалид с детства. Брат - Попович Николай Романович, 1946 г.р., предприниматель. Жена (бывшая) - Попович (Васильева) Марина Лаврентьевна, род. 20.07.1931, летчик-испытатель, полковник запаса, к.т.н. Дочь - Березная (Попович) Наталия Павловна, род. 30.07.1956, менеджер Московского международного банка. Дочь - Карлова (Попович) Оксана Павловна, 1968 г.р., домохозяйка. Жена - Попович (Ожегова) Алевтина Федоровна, 1940 г.р., инженер-экономист, на пенсии.


Ближайшие предки и потомки

Деды
Деды
Родители
Родители
 
== 3 ==
Павло Романович Попович
рождение: 5 октябрь 1930, Узин, Київська область
смерть: 29 сентябрь 2009, Гурзуф
== 3 ==

Личные инструменты
Джерельна довідка за населеним пунктом
На других языках