Симон Васильович Петлюра р. 10 май 1879 ум. 25 май 1926

Материал из Родовод.

Запись:252333
Перейти к: навигация, поиск
Род Петлюри
Пол мужчина
Полное имя
от рождения
Симон Васильович Петлюра
Родители

Василь Павлович Петлюра [Петлюри] ум. 1909

Ольга Алексеевна Марченко (Петлюра) [Марченко] ум. 19 январь 1919

Вики-страница wikipedia:uk:Петлюра Симон Васильович

События

10 май 1879 рождение: Полтава, Російська імперія

брак: Ольга Опанасівна Більська [Більські] р. 23 декабрь 1885 ум. 23 ноябрь 1959

25 октябрь 1911 рождение ребёнка: Російська імперія, Леся Семенівна Петлюра [Петлюри] р. 25 октябрь 1911 ум. 16 ноябрь 1941

25 май 1926 смерть: Париж, Франція

Заметки

22 травня 1879 p. y сім'ї Василя та Ольги Петлюр, полтавських міщан народився син, якого нарекли Симоном. Рід Петлюр мав давнє козацьке коріння, проте особливих даних з його генеалогії не збереглося. Дід Симона - Павло Петлюра рано по мер, його дружина Ганна, овдовівши, постриглася в черниці, згодом була ігу менею Тепловського монастиря поблизу Феодосії. Василь Петлюра ще па­рубком, у середині XIX ст., з'явився в Полтаві, працював візником, одружив ся, приставши в прийми до Ольги Марченко, згодом відкрив свій візницький промисел. 1890 р. мав кілька виїздів та двох найманих візників.

Багатодітна (четверо синів і п'ятеро доньок) сім'я Петлюр жила в старо му трикімнатному будинку на околиці Полтави. Мати Симона, Ольга Олексіївна, теж походила зі старого козацького роду. Її батько, овдовівши, по стригся в ченці, був одним із співзасновників Київського Іонівського скиту, помер ієромонахом. Якщо згадати, що з родини Петлюр вийшов майбутній патріарх УАПЦ Мстислав (Степан Скрипник, син сестри Петлюри Маріанни), то неважко збагнути, що в ній тісно переплелися та поріднилися козаць ка й православна традиції, які становили основу української народної культу ри. Життя сім'ї було пронизане цією культурою. Українські мова, казка, пісня, одяг, страви, свята, звичаї становили ту духовно-побутову атмосферу, в якій виростали діти. Українська стихія виходила далеко за межі родинного гнізда, панувала в передмісті і в самій Полтаві. На відміну від українських ве ликих промислових центрів, помітно зрусифікованих, Полтава зберігала ук раїнське обличчя. Тут, як відзначав відомий історик В. Січинський, "навіть у часи найлютішої російської неволі збереглася народна свідомість, передусім у зовнішніх виявах та етнографічних ознаках, і коли інші міста Придніпровської України протягом XIX століття швидко обмоскалювалися, - Полтава гідно боронилася проти чужих впливів... Полтавська хата, пол тавський одяг, полтавська вишивка, полтавські страви, полтавські мистецькі вироби - все вважалося за найкращі, найчистіші, найбільш українські". Ма буть, невипадково Полтава й Полтавщина дали українській політиці, науці, культурі і літературі стількох видатних діячів. Діти Василя Петлюри не могли похвалитися сімейними статками, але пишалися своїм козацьким родоводом, були завзятими шанувальниками на родної пісні, любов до якої прищепила їм мати. Із особливою силою співочий талант Петлюри розкрився в Полтавській духовній семінарії, до якої він всту пив 1895 p., попередньо отримавши початкову освіту чи то в церковнопа рафіяльній школі, чи то в земському училищі.


Симон Петлюра народився 10 травня 1879 року. Навчався разом зі своїми братами Іваном та Федором у Полтавській духовній семінарії. Семінарія давала всебічну духовно-гуманітарну освіту. І тим більш вражає його талант військовика і полководця, що можна пояснити генетичними здібностями козацького родоводу по батькові. Уже в семінарії Петлюра відзначався умінням співпереживати, любити свою скривджену Україну, лідерськими рисами характеру. Там він робив перші кроки політичної діяльности. Був разом із братами членом таємного політичного гуртка «Братство Тарасівців», брав участь у конференції Революційної Української партії, в роботі Всеукраїнського Студентського з’їзду. У 1901 році його виключили з останнього (6-го) класу семінарії, що спричинилося запрошенням до семінарії без дозволу начальства композитора і громадського діяча Миколи Лисенка.

+ + +

Упокой, Боже, Симона і учини його в раю, де лики святих, Господи, і праведники сіяють яко світила; усопші люди Твої упокой, презираючи їх всі согрєшенія


Ближайшие предки и потомки

Деды
Деды
Родители
Василь Павлович Петлюра
рождение: Російська імперія
брак: Ольга Алексеевна Марченко (Петлюра)
смерть: 1909, Полтава, Російська імперія
Родители
 
== 3 ==
Марина Василівна Петлюра
рождение: 1885
смерть: 19 ноябрь 1937
Феодосія Василівна Петлюра
рождение: 1883
смерть: 19 ноябрь 1937
Федір Васильович Петлюра
рождение: Російська імперія
смерть: Російська імперія
Ольга Опанасівна Більська
рождение: 23 декабрь 1885, Мала Дівиця, Прилуцький повіт, Чернігівська губернія, Російська імперія
брак: Симон Васильович Петлюра
смерть: 23 ноябрь 1959, Париж, Франція
Симон Васильович Петлюра
рождение: 10 май 1879, Полтава, Російська імперія
брак: Ольга Опанасівна Більська
смерть: 25 май 1926, Париж, Франція
== 3 ==
Дети
Леся Семенівна Петлюра
рождение: 25 октябрь 1911, Російська імперія
смерть: 16 ноябрь 1941, Камбо, Франція
Дети

Личные инструменты
Джерельна довідка за населеним пунктом
На других языках